16 Ocak 2007 Salı

Damardan Magazin Almak

Az sonra, bir ülkede işler ters gidiyorsa bunu anlayabileceğimiz tek yeri açıklayacağım. Eğer ekonomik problemleriniz, yanan ormanlarınız, hortumcu bankacılarınız, politik ikilemleriniz varsa bakacağınız tek yer çok çocuklu bir assolistin poposudur.

Sanıldığı gibi ünlülerin popoları müneccim değildir. Fakat çok dikkatli bakarsanız ve uzun süre izlerseniz, kendi poponuza bile bu kadar uzun süre bakmadığınız aklınıza gelir.Peki bu ne demektir?

Sürekli magazin izleyen ve ‘Kim, kiminle, nerede, ne yapmış?’ oyunu oynayan bir topluluk haline geldiyseniz, bu pek de sizin suçunuz sayılmaz.Bu gerçekten uzaklaşma isteğidir.Gerçekten uzaklaşmak için de bu tip yollara başvurulur.Ünlümüz, poposunu göstererek aslında çok büyük bir fedakarlıkta bulunmuş size derdinizi tasanızı unutturmuştur. Yargılamak ve bunu çirkin bulmak da bir vefasızlık örneğidir. Bakarken gelecek ayın borcu, erozyon, depresyon, deprem, regresyon gibi birçok faktörden sıyrılırsınız, ‘Kocası buna kızacak mı kızmayacak mı?’ diye düşünürsünüz.

Magazin dozunda izlendiğinde keyifli olmanın yanı sıra çok sık tüketildiğinde bir beyni uyuşturur.Bazen, kendimizden uzaklaşmak için başkaları ile ilgilenmek isteriz.Kendi hayatımızda haddinden fazla problem varsa o zaman, başkalarının aile bireyleri oluruz.Bu yurtdışında da farklı değildir.Orada da durum aynıdır.En çok dedikodu üreten ülkeler, en çok karmaşanın olduğu ülkeler değil midir? Başka ülkeler de başka ünlülerle uğraşarak onlara haksızlık etmektedir. Herkes beynin uyuşmasının herhangi bir madde ile sağlandığını sanmaktadır.Bu son derece yanlış bir düşüncedir.Uyuşturucu etkisi, sürekli magazin izleyerek de sağlanabilir.

Medya terimi olarak ‘Catharsis’ izleyicinin, gerçekte varolmayan bir kişiyle kendini özdeşleştirmesi anlamına gelir.Bir dizi izlerken kendinizi tamamı ile karakterle özdeşleştiriyorsanız, kanımca herhangi bir ünlünün hatalarından veya başarılarından ‘Ben olsaydım..’ diyerek bahsediyorsanız bile bir catharsis vakasınız.Bu psikolojik bir problem olmanın yanı sıra biraz da dış etkenlidir.Çünkü sürekli selülit konuşan bir ülke, konu ekonomik problemlerin kaynağını araştırmaya gelince gerekli konsantrasyonu gösteremeyebilir.Bunun için IMF' nin bir ekip çalışması başlatması, bikini eşliğinde yurda giriş yapması, açıklamaları sırasında dudaklarını büzmesi gereklidir.Çünkü biz herhangi bir dekolteye sahip olmayan insanları oldukça sıkıcı buluyoruz.Ayrıca bizlerle sadece arkadaş olduklarını da belirtmelilerdir.Açıklamalarını kulüp kapılarında yapmalılar, gerekirse kameralardan kol kola girip kaçmalılardır.Ne yazık ki kendileri sadece para talep etmektedir.Ama dikkatimizi çekemezlerse, buna ilgi göstermeyeceğimizi de bilmelilerdir.Bu yaz kendileri asgari ücretleri çok bulmuş ve düşürülmesini arz etmişlerdir.Bizi isyandan kurtaran isim bir ünlünün poposu ötekinin bacağı olmuştur.Yine yurt dışında girdiği savaşın bataklığından çıkamayan ülkede en çok konuşulan konu iç çamaşırsız sokağa çıkarak sürekli manşet olan bir pop stardır.

Ünlüler ve magazin bizi dertten tasadan kurtarır. Sayelerinde isyan edecek vaktimiz kalmaz.Sorgu ve sual sistemimiz bloke olur.Kendilerini suçlamak ve ayıplamak son derece yanlıştır.Aksine onların daha yaratıcı işlere girişmeleri için gerekli motivasyon sağlanmalıdır.Yoksa durum çok kötü olur.Aklınızı başınıza alın ünlünüzü küstürmeyin. ‘Niye biz televizyonda sürekli magazine rastlıyoruz?’ diye de düşünecek olmayın.Herkes sizin gibi sıkıcı konularla ilgilenmek istemiyor olabilir. Televizyon size bir iyilik yapmış olamaz mı? Susun, izleyin ve kıymet bilin.

Hiç yorum yok: